Skip to content

Kasvattajat

Exotic


Siriuksen

Satu Hämäläinen
Tampere
040 5702707
satu.hamalainen@saunalahti.fi

Persialainen


Siriuksen

Satu Hämäläinen
Tampere
040 5702707
satu.hamalainen@saunalahti.fi

Pyhä Birma


Annmark

Annemari Rautavesi
Tampere

annemari@rautavesi.com


Chirybiry’s

Katariina Uurto
Sastamala
040 5128988
katariina@uurto.com

Lofanna

Johanna Sipola-Mäkinen
Tampere
0400-771725
johanna.sipola@tpnet.fi

Nalle-Puhin

Kati Nieminen
Tampere
0407761395
kati.nieminen@pp3.inet.fi

Pörrökerän

Sanna Ranta
Tampere
040-7762333
sanna.t.ranta@gmail.com

Rais-Kis

Minna Raiski
Tampere

minna.raiski@gmail.com

Ragdoll


AijaiCats

Aija Narvi
Tampere
044-3171757
aijaicats@gmail.com

Cat’s-JM

Jaana Järvensivu Minttu Mansikka
Tampere/Ylöjärvi
(+358) 40 529 3285
ragdolls.catsjm@gmail.com

IronPaw’s

Eveliina Laukkanen
Kouvola
040-0829471
ewe.l@luukku.com

Lintukallio

Nina Tuomainen
Tampere
440-197600

Turkkilainen van

American Curl lyhytkarvainen


Siriuksen

Satu Hämäläinen
Tampere
040 5702707
satu.hamalainen@saunalahti.fi

American Curl pitkäkarvainen


Siriuksen

Satu Hämäläinen
Tampere
040 5702707
satu.hamalainen@saunalahti.fi

LaPerm lyhytkarvainen

LaPerm pitkäkarvainen

Maine Coon


Chatvallon

Sari Laakso-joki
Tampere (Luxemburg)
352691362700
sari.laakso-joki@chatvallon.fi

KhalDrogo’s

Sanna Nisula
Nokia

sanna.naakku@gmail.com


Krysos

Minna Toivonen
Sastamala
040 589 4000
minna.toivonen@krysos.fi

Remmler’s

Hanne Nätkinniemi
Akaa
044 043 4373

SwingPop

Katja Hyvönen
Tampere
0400 534 518
cattery.swingpop@gmail.com

Neva Masquerade

Norjalainen metsäkissa


IronPaw’s

Eveliina Laukkanen
Kouvola
040-0829471
ewe.l@luukku.com

Kissanpolkan

Pauliina Peltonen
Tampere

kissanpolkan@elisanet.fi


Nalle-Puhin

Kati Nieminen
Tampere
0407761395
kati.nieminen@pp3.inet.fi

Selkirk rex lyhytkarvainen

Selkirk rex pitkäkarvainen

Siperian kissa


Taigatassun

Lotta Kurjenmaa
Sastamala
040-7759580
lotta.kurjenmaa@gmail.com

Turkkilainen angora

Bengali


Hilu Vinkelin

Anu Viitanen
Tampere
040-8341067
hiluvinkeli@gmail.com

Brittiläinen lyhytkarva


Feronian

Anna Honkanen
Vantaa
040-5829760
anna.feronian@gmail.com

Brittiläinen pitkäkarva

Burma


Mama Alcialon

Tuija Alonen
Hämeenlinna
040-5576278
tuijaalo@live.com

Burmilla


Kissamummon

Kaija-Leena Laakso
Tampere
044 097 1362
kaijaleena.mummeli@gmail.com

Cymric


KehRuun

Kati Seima
Tampere
040-8424085
kati.seima@gmail.com

Pikkeen

Orvokki Sianoja
Nokia

orvokki.sianoja@gmail.com

Egyptin mau

Eurooppalainen


Feronian

Anna Honkanen
Vantaa
040-5829760
anna.feronian@gmail.com

Kartusiaani

Korat


Cisseli’s

Suvi Kemppainen
Tampere
050 594 0115
suvi.kemppainen@kolumbus.fi

Tatsutan

Anita Harkki
Valkeakoski
0405271790
anita.harkki@emport.fi

Kuriilien bobtail lyhytkarvainen

Kuriilien bobtail pitkäkarvainen

Manx


KehRuun

Kati Seima
Tampere
040-8424085
kati.seima@gmail.com

Pikkeen

Orvokki Sianoja
Nokia

orvokki.sianoja@gmail.com

Ocicat

Singapura

Snowshoe

Sokoke

Abessinialainen


Kharn-Ka

Jaana Heikanen
Espoo
0400 400 450
kharnka@gmail.com

Balineesi


Aurinkorinteen

Mari Himanka
Tampere

mari.himanka@live.fi


Frostnight’s

Mirkka Kangasluoma
Hyvinkää

frostnights.cattery@gmail.com

Cornish rex


Claypond’s

Tiina Pajusalo
Kangasala
050-5123873
clayponds.cattery@gmail.com

Devon rex

Don Sfinx

German rex

Itämainen lyhytkarva


BlackDevil’s

   
 

info@blackdevils.fi


Frostnight’s

Mirkka Kangasluoma
Hyvinkää

frostnights.cattery@gmail.com

Itämainen pitkäkarva


Aurinkorinteen

Mari Himanka
Tampere

mari.himanka@live.fi


Frostnight’s

Mirkka Kangasluoma
Hyvinkää

frostnights.cattery@gmail.com

Japanin bobtail

Peterbald

Sfinx

Siamilainen


BlackDevil’s

   
 

info@blackdevils.fi


Frostnight’s

Mirkka Kangasluoma
Hyvinkää

frostnights.cattery@gmail.com

Somali


Kharn-Ka

Jaana Heikanen
Espoo
0400 400 450
kharnka@gmail.com

Thai

Venäjänsininen

Mikäli haluat kasvattajanimesi listalle. Sinun täytyy olla Pirokin jäsen ja ilmoittaa listalle haluamisestasi Ylläpitäjälle, pentulista@pirok.org